Talkos

Tradicija buvo tapę ramuviškių talkos. Svarbiausios jų vykdavo pavasarį. Ramuviškiai kasmet tvarkė Vilniaus universiteto profesorių kapus senosiose Rasų ir Bernardinų kapinėse: nugrėbdavo pernykščius lapus, pasodindavo gėlių. Gegužės pabaigoje, per diplomantų palydas Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, valydavome miškelius prie Dzūkijos ar Suvalkijos regiono. Yra buvę talkų po naujokų krikštynų, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Kai kas bičiulius ramuviškius kviesdavosi savo tėviškėn į bulviakasio talkas.

Straipsnis nebaigtas. Kviečiame bendradarbiauti rengiant šią svetainę. Rašykite adresu info@ramuva.lt.

 Talka Rumšiškėse 2010 m. Spausdinti

Prisimindami pavasario talkas Rumšiškėse, Lietuvos liaudies buities muziejuje, kur susirinkdavome išlydėti universitetą baigiančių ramuviškių, šiemet gegužės 22 dieną surengėme panašią talką (tik palydų nebuvo).

Iš pradžių ramuviškis, mūsų ekspedicijų dalyvis ir ilgametis muziejaus darbuotojas Vingaudas Baltrušaitis surengė ekskursiją po Žemaitijos sektorių ir muziejaus miestelį. Pasivaikščioję gerokai praalkome, tad buvo pats metams pietums – suneštinėms vaišėms. Ilgai neužtrukome ir, pasiskirstę į grupeles, patraukėme prie darbų: moterys ravėjo akmeninę tvorą, o vyrai kasė melioracijos griovius.

Skaityti daugiau...